Európska chemická spoločnosť

Európska chemická spoločnosť (European Chemical Society) je európska nezisková organizácia, ktorá podporuje spoluprácu medzi neziskovými vedeckotechnickými spoločnosťami v odbore chémia.

Združenie so sídlom v Bruseli v Belgicku prevzalo úlohu a zodpovednosť po Federácii európskych chemických spoločností a odborných inštitúcií (FECS) založenej v roku 1970. V súčasnosti má 51 členských spoločností a podporných členov, s ďalšími 19 divíziami a pracovnými skupinami. Predstavuje viac ako 160 000 chemikov z viac ako 30 krajín v Európe.

Aktuality EuchemS

Webinár ‘The Carbon element – Key towards a sustainable society’

The webinar will address the scientific and technological challenges of decarbonization and some key issues such as the carbon cycle, fossil fuel reserves and the perspectives of carbon sequestration and utilization in the energy and chemical sector. We will also discuss whether carbon could be depicted as an endangered or conflict element in the next edition of the EuChemS Periodic Table.

The webinar will take place online on

Thursday 22 April, from 10:00 to 16:30 CEST // morning session: 10:00 -12:00 CEST – afternoon session: 13:30-16:30 CEST.

Správa z rokovania Valného zhromaždenia EUCheMS

V dňoch 24.8. – 1.9. 2018 som sa na základe rozhodnutia Predsedníctva SCHS zúčastnil ako delegát SCHS rokovania Valného zhromaždenia EUCheMS. Zároveň som rokoval s viacerými predsedami/členmi divízií a pracovných skupín a následne prebiehajúceho rokovania 8. ECC (European Chemistry Congress).