Voľby 2024

Voľby budú prebiehať výlučne elektronickou formou v termíne od 1. do 30. novembra 2024.

Hlasovať bude možné len so špecifickým kódom, ktorý príde členom SChemS 1. novembra 2024 a bude možné ho nájsť aj po prihlásení sa do databázy SChemS. Hlasovanie je rozdelené na dve časti, do Predsedníctva SChemS môžete zvoliť jedného až osem kandidátov, do Revíznej komisie SChemS jednu až tri kandidátky. Oba hlasovacie formuláre sú uvedené zvlášť, ale v oboch prípadoch použite rovnaký kód. Hlasovať môžete len raz a svoje rozhodnutie v hlasovaní nebudete môcť už zmeniť.

V prípade akýchkoľvek otázok či problémov nás môžete kontaktovať emailom info@schems.sk alebo v online chate v dolnom rohu.

Kandidáti

Hlasovať budete môcť až od 01.11.2024 00:01.


Kandidáti sú zobrazení v abecednom poradí

Počet kandidátov: 14.

Matej Baláž

RNDr. Matej Baláž, DrSc. ukončil štúdium chémie v roku 2011 na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ v Košiciach. Doktorandské štúdium ukončil v roku 2015 v odbore Hutníctvo kovov na Hutníckej fakulte TU v Košiciach. Odvtedy pôsobí ako samostatný vedecký pracovník na Ústave geotechniky SAV. V roku 2024 získal titul doktora technických vied v oblasti "Materiálové inžinierstvo". Je etablovaný v oblasti mechanochémie, pričom využíva vysokoenergetické guľové mletie na syntézu nanokryštalických materiálov a zhodnocovanie odpadu.

Publikoval 139 recenzovaných vedeckých publikácií v CC/IF časopisoch, 1 sólo-autorskú monografiu v Springer-Nature, 5 kapitol v zahraničných monografiách. Jeho práce boli citované viac ako 2900-krát a jeho H-index je 26 (WoS). Jeho vedecká práca bola viackrát ocenená, okrem iného je laureátom ESET Science Award 2023 v kategórii "Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov", či víťazom súťaže Vedec roka 2018 v kategórii „Mladý vedecký pracovník do 35 rokov“. Pod jeho vedením úspešne ukončili doktorandské štúdium dvaja doktorandi na Slovensku a štyria v Kazachstane.

Matej je prvým Slovákom zvoleným za člena Young Academy of Europe. Od roku 2022 je členom Slovenského národného komitétu IUPAC. Členom SChemS je od roku 2023 a od roku 2024 aj predsedom Odbornej skupiny "Chémia tuhých látok a mechanochémia" v SChemS. V prípade zvolenia za člena Predsedníctva SChemS sa plánuje venovať zvýšeniu povedomia o oblasti mechanochémie na Slovensku, poukazovaniu na širokú využiteľnosť chémie aj v oblasti materiálových vied  a popularizácii chémie.

Zuzana Cibulková

Doc. Ing. Zuzana Cibulková, PhD. pracuje na Ústave fyzikálnej chémie a chemickej fyziky FCHPT STU v Bratislave ako vedecký pracovník od roku 2007. V rámci vedeckovýskumnej činnosti sa venuje termickej analýze so zameraním hlavne na stabilitu a degradáciu materiálov. V termoanalytickom laboratóriu pôsobí od roku 2001. V roku 2018 jej bol udelený titul docent. Je autorkou 44 publikácií, má okolo 700 nezávislých citácií, H-index = 17 (podľa WoS). Zúčastnila sa niekoľkých desiatok domácich aj zahraničných konferencií v Európe a v Južnej a Severnej Amerike.

V rokoch 2008-2012 zastupovala Slovensko v ICTAC (International Confederation for Thermal Analysis and Calorimetry). V roku 2019 bola členkou vo vedeckom výbore medzinárodnej konferencie 5th Central and Eastern European Conference on Thermal Analysis and Calorimetry (CEEC-TAC5) and 14th Mediterranean Conference on Calorimetry and Thermal Analysis. Bola spoluorganizátorkou 3 medzinárodných konferencií a spoluriešiteľkou 7 VEGA projektov, 3 APVV projektov a jedného projektu H2020. V rámci pedagogickej činnosti doteraz viedla 4 diplomantov a 6 bakalárov a bola školiteľkou 2 doktorandov.

V Predsedníctve SChemS sa plánuje venovať hlavne aktivitám týkajúcich sa všeobecného chodu spoločnosti.

Tibor Dubaj

Ing. Tibor Dubaj, PhD. (nar. 1987) vyštudoval fyzikálnu chémiu na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave, na ktorej dodnes pôsobí ako odborný asistent. Vo výskumnej oblasti sa venuje termickej analýze a kalorimetrii, zaoberá sa hlavne termickou a termooxidačnou stabilitou materiálov a predikciami ich životnosti, fyzikálnou chémiou materiálov a modelovaním kinetiky procesov v kondenzovanej fáze. Od roku 2024 je predsedom Odbornej skupiny pre termickú analýzu a kalorimetriu v SChemS a zároveň je členom výboru Medzinárodnej konfederácie pre termickú analýzu a kalorimetriu (ICTAC) za Slovensko. V databáze WoS má evidovaných 40 publikácií, 415 nezávislých citácií a H-index 13.

V pedagogickej činnosti sa okrem výučby fyzikálnej chémie v bakalárskom stupni štúdia venuje aj práci s nadanou mládežou v rámci slovenskej a medzinárodnej Chemickej olympiády. Od roku 2023 je členom Slovenskej komisie chemickej olympiády.

Ako potenciálny člen predsedníctva by Tibor Dubaj chcel byť najmä „kontaktom“ medzi Chemickou olympiádou a SChemS a tiež venovať sa popularizácii metód termickej analýzy v chemickej komunite, napr. aj formou príspevkov do ChemZi - Chemických zvestí.

Róbert Góra

Doc. RNDr. Róbert Góra, PhD. je absolventom PriF UK v odbore analytická chémia, svoju habilitačnú prácu obhájil v roku 2022 a v súčasnosti pôsobí na Katedre analytickej chémie. Jeho vedecké zameranie sa sústreďuje predovšetkým na možnosti spojenia metód kvapalinovej chromatografie pri analýze a charakterizácii prírodných makromolekúl a polymérov a tiež na stanovenie analytov na stopových a ultrastopových koncentračných úrovniach metódami kvapalinovej chromatografie vo vzorkách so zložitou matricou. Je autorom a spoluautorom 30 publikácií z ktorých 20 je evidovaných v SCI a SCOPUS, spoluautorom 1 vedeckej monografie a  1 vysokoškolskej učebnice. Na základe údajov z WoS a SCOPUS boli jeho práce doteraz citované viac ako 150-krát.

Členom SChemS je od roku 1998, od roku 2010 tajomníkom a od 2016 predsedom odbornej skupiny Chromatografia a elektroforéza. Od roku 2017 je voleným členom Predsedníctva SChemS. V rámci aktivít odbornej skupiny bol spoluorganizátorom niekoľkých prednášok renomovaných zahraničných odborníkov a medzinárodných konferencií Analytické metódy a zdravie človeka a International Symposium of Separation Sciences (ISSS 2018 Jasná). Je voleným zástupcom za Slovensko v CEGSS (Central European Group for Separation Sciences)

V Predsedníctve SChemS sa venoval najmä záležitostiam týkajúcich sa všeobecného chodu spoločnosti a niektorým oblastiam zahraničnej spolupráce (CEGSS). Je ženatý, má dve deti.

Dominik Juračka

RNDr. Dominik Juračka sa narodil v Bratislave, základy chémie získal už na Strednej odbornej škole chemickej v Bratislave, univerzitné vzdelanie nadobudol na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave. Bakalársky stupeň ukončil v roku 2019 v študijnom programe Medicínska biológia. Magisterský stupeň v študijnom programe Genetika získal v roku 2021. Následne nastúpil na doktorandské štúdium na Katedru jadrovej chémie. V dizertačnej práci sa venuje optimalizácii separácie tažko-merateľných rádionuklidov za účelom stanovenia ich aktivity. V roku 2024 získal titul doktor prírodných vied, pričom v rigoróznej práci sa venoval vývoju efektívnejšej kontroly kvality rádiofarmaka 18F-FDG. Aktuálne pôsobí ako asistent a metrológ skúšobného laboratória rádiochemickej analýzy na Katedre jadrovej chémie.

Aktívnym členom SChemS a Slovenskej nukleárnej spoločnosti (SNUS) je od roku 2021. Absolvoval krátkodobý Erasmus+ program v KA2 schéme v Maďarsku, Nemecku a ČR. Venuje sa aj popularizácii vedy prostredníctvom rôznych veľtrhov či road-show. Je členom predsedníctva a organizačného výboru ŠVK na PriF UK. Bol zástupcom študentov v Akademickom senáte PriF UK, v ktorom pôsobil aj ako podpredseda. Na univerzitnej úrovni pôsobí ako podpredseda v Akreditačnej rade UK. Práva študentov hájil na najvyššej národnej úrovni v Študentskej rade vysokých škôl, kde zastával aj post podpredsedu Valného zhromaždenia. Počas štúdia mu bola udelená Akademická pochvala rektora a získal 1. miesto na konferencii Mladej Generácie SNUS. Taktiež získal Grant UK a Excelentný grant UK.

V SChemS by sa chcel venovať najmä mládeži a študentom formou popularizácie vedy a činností SChemS, prilákať ich na štúdium chémie, ako aj medzi členov SChemS prostredníctvom organizovania rôznych podujatí a vedecko-popularizačných aktivít.

Mária Kováčová

Mgr. Mária Kováčová, PhD. sa po skončení Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre venovala práci v Kancelárii pre transfer technológií SAV na pozícii špeciálneho referenta pre biochémiu, medicínu a chemické vedy (2014 - 2016). Počas tohto obdobia nadobudla množstvo skúseností v oblasti manažovania a komunikácie s priemyselným sektorom. V roku 2016 nastúpila na doktorandské štúdium na Oddelenie kompozitných materiálov Ústavu polymérov SAV, kde pôsobí až dodnes. Vedecky sa venuje rozvíjaniu témy polymérnych kompozitov a to najmä v oblasti antibakteriálnych polymérnych nanokompozitov a polymérnych kompozitov pre 3D tlač. Už v jej dizertačnej práci skúmala syntézu, vlastnosti a aplikácie nového nanomateriálu – hydrofóbnych uhlíkových kvantových bodiek a ich antibakteriálne účinky po zabudovaní do rôznych polymérnych matríc. Počas svojej kariéry sa zúčastnila niekoľkých zahraničných stáží v Srbsku - Vinča Institute of Nuclear Science, Belehrad a v Českej republike - Centrum polymerních systémů, Univerzita Tomáše Bati, Zlín, kde prehlbovala svoje znalosti v oblasti nanomateriálov a mikrobiológie.

V roku 2023 získala Dr. Kováčová vedecký kvalifikačný titul IIa. Taktiež úspešne ukončila postdoktorandský pobyt na Ústave fyziky a technologií plazmatu, Masarykova univerzita v Brne, v skupine Plazmové nanotechnologie a bioaplikace. Venovala sa tam výskumu aktivácie a funkcionalizácie (nano)materiálov a povrchov polymérnych materiálov neizotermickou plazmou generovanou pri atmosférickom tlaku DBD plazmovými zdrojmi. Je spoluautorkou 1 európskeho patentu, 1 slovenského úžitkového vzorku, 22 CC publikácií (H-index 11), a taktiež jednej kapitoly v medzinárodnej knihe.

Členkou SChemS je od roku 2017 a v Predsedníctve SChemS by sa chcela zamerať na popularizáciu chémie, organizáciu vedeckých podujatí a podporu mladých vedcov.

Stanislav Kozmon

Mgr. Stanislav Kozmon, PhD. je absolventom Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave v odbore organická chémia a doktorandského štúdia na Chemickom ústave Slovenskej akadémie vied v odbore fyzikálna chémia. V súčasnosti pôsobí ako samostatný vedecký pracovník a riaditeľ Chemického ústavu SAV, kde sa venuje vedeckej práci a vedie študentov magisterského a doktorandského štúdia v oblasti teoretickej a výpočtovej chémie.

Dr. Kozmon je významným vedcom v oblasti teoretickej a výpočtovej chémie, ktorý sa zameriava na aplikáciu molekulového modelovania a kvantovo-chemických metód na štúdium tém relevantných pre organickú a farmaceutickú chémiu alebo biochémiu. Jeho práca zahŕňa použitie pokročilých ab initio (HF, MPn, CC) metód a metód teórie funkcionálu hustoty (DFT), ako aj molekulovej mechaniky (MM), molekulovej dynamiky (MD), kombinovaných metód kvantovej mechaniky a molekulovej mechaniky (QM/MM), QM/MM ab initio MD alebo metadynamiky (MTD). Vo svojch štúdiách sa zameriava aj na dokovanie malých molekúl ako inhibítorov enzýmov. Jeho výskum prispel k lepšiemu pochopeniu interakcií medzi sacharidmi a aromatickými aminokyselinami v miestach ich viazania do proteínov, čo je kľúčové pre rozvoj nových terapeutických stratégií. Absolvoval pobyty na zahraničných pracoviskách ako Karl Franzens University Graz, Graz; Centre de recherches sur les macromolécules végétales, CNRS, Grenoble; Universitat de Barcelona, Barcelona; CEITEC MU, Masarykova univerzita, Brno.

Mgr. Stanislav Kozmon, PhD. je členom Slovenskej chemickej spoločnosti (SChemS) od roku 2017. V Predsedníctve SChemS by sa rád zameral na zlepšenie spolupráce s ústavmi Slovenskej akadémie vied.

Pavol Lopatka

Ing. Pavol Lopatka, PhD. vyštudoval organickú chémiu na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie STU, kde v roku 2019 získal titul PhD. V súčasnosti pôsobí ako odborný asistent na Oddelení organickej technológie, katalýzy a ropy FCHPT STU. Jeho výskum je zameraný na aplikáciu nových technológií v organickej syntéze, najmä v oblasti kontinuálnych prietokových systémov. Bližšie sa zaoberá taktiež prípravou a aplikáciou biodegradovateľných nosičov heterogénnych katalyzátorov a vývojom a použitím nových prekurzorov toxických a vysokoreaktívnych zlúčenín.

Počas doktorandského štúdia absolvoval výskumný pobyt na University of Graz v skupine profesora Kappeho, ktorý je špičkovým odborníkom v oblasti kontinuálnej prietokovej chémie. Je autorom a spoluautorom 12 publikácií v CC časopisoch, ktoré boli citované viac ako 150-krát a jeho H-index je 6. V rámci pedagogickej činnosti sa venuje predmetom Chemické špeciality a Nové trendy v organickej syntéze a doteraz bol školiteľom 2 bakalárov.

Ing. Pavol Lopatka, PhD. je členom SChemS od roku 2015. V prípade zvolenia do Predsedníctva SChemS by sa rád venoval študentom formou popularizácie chémie a zároveň jej destigmatizácie v spoločnosti, ktorá ju často vidí ako ekvivalent niečoho škodlivého.

Renáta Oriňaková

Prof. RNDr. Renáta Oriňaková, DrSc. pôsobí ako profesorka fyzikálnej chémie na Katedre fyzikálnej chémie PF UPJŠ v Košiciach. Vo svojej vedeckej práci sa venuje výskumu vysoko aktívnych katalyzátorov pre elektrochemický rozklad vody, vývoju novej generácie elektrochemických ne-enzýmových senzorov a štúdiu rozložiteľných biomateriálov pre ortopedické aplikácie a tkanivové inžinierstvo.

Od roku 2001 je členkou SChemS a od roku 2009 je predsedníčkou Odbornej skupiny pre fyzikálnu chémiu a elektrochémiu v Košiciach. Od začiatku roku 2020 pôsobí v SNK IUPAC v Divízii I Fyzikálna a biofyzikálna chémia, od júna 2024 je predsedníčkou SNK IUPAC a od roku 2021 je členku Výkonnej rady EuChemS. K ďalším vedeckým aktivitám patrí členstvo v Slovenskej batériovej aliancii a Národnej vodíkovej asociácii Slovenska, pôsobenie ako expert vo WG1 – New and Emerging Battery Technologies v ETIP BatteRiesEurope a členstvo v Rade APVV pre MVTS.

V Predsedníctve SChemS sa bude venovať agende EuChemS a IUPAC a bude reprezentovať košické odborné skupiny a názor ich členov na dianie v SChemS, napr. väčšia podpora mladých talentov, nábor nových členov, užšia spolupráca regionálnych odborných skupín a predstavenie chémie v pozitívnejšom svetle.

Michal Procházka

RNDr. Michal Procházka, PhD. vyštudoval fyzikálnu chémiu na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave, kde sa špecializoval na hmotnostnú spektrometriu. Po ukončení štúdia pôsobil ako mladý vedecký pracovník na Ústave polymérov SAV na oddelení kompozitných materiálov, kde sa zameriaval na prípravu a charakterizáciu nových typov polymérnych nanokompozitov. V súčasnosti pracuje ako vedecký pracovník v súkromnej firme v Košiciach, kde sa venuje výskumu humínových kyselín a ich využitiu v širokom spektre aplikácií od poľnohospodárstva, cez chov zvierat až po zdravie ľudí.

Michal je členom SChemS od roku 2007 a v predsedníctve pôsobí od roku 2016. Od roku 2007 sa aktívne podieľa na organizácii zjazdov chemikov, najprv ako “klikač”, neskôr ako technický tajomník, pričom stále spravuje webovú stránku zjazdov. Pre SChemS vytvoril online databázu členov a spravuje webovú stránku a sociálne siete.

V roku 2018 sa stal prvým delegátom zo Slovenska v Európskej sieti mladých chemikov a ešte v tom roku sa mu podarilo ustanoviť Fórum mladých SChemS. Michal verí, že toto fórum sa bude aj naďalej rozvíjať. Do budúcnosti plánuje pokračovať v propagácii chémie a SChemS na Slovensku.

Táňa Sebechlebská

Mgr. Táňa Sebechlebská, PhD. sa narodila 24. júna 1990 v Leviciach. Štúdium chémie absolvovala na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, kde v roku 2018 získala titul PhD. Počas postdoktorandského pobytu na Ústave fyzikální chemie J. Heyrovského v Prahe sa venovala výskumu vodivosti cez molekuly a využitiu 3D tlače v elektrochémii. Od roku 2019 pôsobí ako odborná asistentka na Katedre fyzikálnej a teoretickej chémie PriF UK, kde je od roku 2023 na funkčnom mieste docentky.

Okrem vedeckej a pedagogickej činnosti sa aktívne zapája do akademického života ako tajomníčka katedry a organizátorka Študentskej vedeckej konferencie. V rámci fakulty tiež prispieva k tvorbe úloh pre korešpondenčný seminár ChemoUK. Ako členka Slovenskej komisie chemickej olympiády sa podieľa na organizácii sústredení na Medzinárodnú chemickú olympiádu a Letnej školy mladých chemikov. V roku 2021 spoluzakladala občianske združenie zVEDAvci, ktoré sa venuje popularizácii vedy.

V rámci SChemS by sa rada zamerala na rozvoj popularizácie chémie a prácu s mládežou už od základnej školy. Svoje skúsenosti s tvorbou vzdelávacích videí pre Letnú školu mladých chemikov by chcela využiť aj v budúcnosti.

Ivan Šalitroš

Doc. Ing. Ivan Šalitroš, DrSc. je absolventom Strednej priemyselnej školy chemickej a potravinárskej v Humennom a Fakulty chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave. V súčasnosti pôsobí ako docent na svojej alma mater, kde vedie študentov bakalárskeho, inžinierskeho a doktorandského štúdia v laboratóriách koordinačnej syntézy a magnetochémie.

Doc. Šalitroš je odborníkom na koordinačnú, anorganickú a organickú syntézu, magnetické a fotomagnetické merania a molekulový magnetizmus. Vo svojej výskumnej činnosti sa zameriava na prípravu jedno- a viacjadrových koordinačných zlúčenín prechodných kovov, ktoré vykazujú magnetickú bi- a multistabilitu. Špecializuje sa na molekulový dizajn viacdentátnych ligandov, ich komplexáciu do koordinačných zlúčenín a na výskum štruktúrnych, spektrálnych a magnetických vlastností týchto zlúčenín. Absolvoval dlhodobé doktorandské a postdoktorandské pobyty na renomovaných pracoviskách, ako sú Karlsruhe Institute of Technology v Nemecku a Technical University Vienna v Rakúsku.

Doc. Ing. Ivan Šalitroš, DrSc. je členom Slovenskej chemickej spoločnosti (SChemS) od roku 2019. Od roku 2020 pôsobí v Predsedníctve SChemS a je aktívnym členom Odbornej skupiny anorganickej chémie. V Predsedníctve SChemS by sa rád zameral na organizovanie a koordináciu odborných seminárov a konferencií.

Peter Šimon

Prof. Ing. Peter Šimon, DrSc. (*1952) je emeritným profesorom a vedeckým pracovníkom na Ústave fyzikálnej chémie a chemickej fyziky FCHPT STU. Narodil sa v Bratislave. Absolvoval Slovenskú vysokú školu technickú, Chemickotechnologickú fakultu v Bratislave v roku 1976 v odbore Fyzikálna chémia. Dizertačnú prácu obhájil v roku 1980, v roku 1994 bol menovaný docentom a v r. 2002  profesorom a DrSc.

Člen SChemS od 1996. V rámci SChemS asi 25 rokov pôsobil ako lektor účastníkov chemických olympiád a autor zadaní príkladov. Bol zakladajúcim členom OS Termická analýza a kalorimetria (1998) a túto OS viedol s dvojročným prerušením do r. 2024. V tomto období bol zároveň členom výboru ICTAC (International Confederation on Thermal Analysis and Calorimetry). V r. 2015 bol kooptovaný do Predsedníctva SChemS a bol zvolený za podpredsedu SChemS (President Elect). V rokoch 2017-2019 bol predsedom SChemS, následne do 2022 bol podpredsedom Spoločnosti (Past President). Bol vyznamenaný Zlatou medailou SChemS a je tiež jej čestným členom.

Oblasti vedeckého záujmu: Teória a prax termickej analýzy; Vypracovanie teórie jednokrokovej aproximácie; Vypracovanie teórie kinetiky procesov vykazujúcich indukčnú periódu (termooxidácia, kryštalizácia, vulkanizácia, atď); Predikcie termickej a termooxidačnej stability polymérov a organických materiálov; Modelovanie kinetiky a termodynamiky procesov prebiehajúcich v reagujúcich sústavách; Vypracovanie kinetického popisu degradácie polymérov odštepujúcich malé molekuly. Počet článkov: 205, počet citácií: 3800, H-index = 34.

Eva Viglašová

Doc. RNDr. Eva Viglašová, PhD. sa narodila 21. decembra 1989 v Bratislave. Akademické tituly a vedecko-pedagogickú hodnosť získala na Prírodovedeckej fakulte UK (PriF UK). V roku 2014 absolvovala magisterské štúdium v programe Jadrová chémia a rádioekológia a v roku 2015 zložila rigoróznu skúšku. V roku 2018 ukončila doktorandské štúdium v študijnom programe Anorganická chémia. Habilitačnú prácu obhájila v odbore Jadrová chémia v roku 2022. Vedeckovýskumná činnosť je zameraná na oblasť palivového cyklu jadrovo energetických zariadení. Absolvovala zahraničné výskumné pobyty na Aristotle University Thessaloniki a v rámci medzinárodného výskumného Ernst Mach grantu na Austrian Institute of Technology Tulln. Po obhájení dizertačnej práce pôsobila v rokoch 2018 – 2020 na Katedre jaderné chémie, FJFI ČVUT v Prahe.

Od roku 2020 je vo funkcii docenta vysokej školy na Katedre jadrovej chémie PriF UK. Dlhodobo sa venuje popularizácii prírodovedného vzdelávania a zabezpečovaniu kvality vysokoškolského vzdelávania na UK. Na Univerzite Komenského v Bratislave zastáva pozíciu prorektorky pre vzdelávanie a sociálne záležitosti. Je aktívnou členkou SNUS a SChemS.

V predchádzajúcom období mala v Predsedníctve SChemS na starosti najmä oceňovanie mladých chemikov (ceny za najlepšie diplomové práce, ocenenia na študentských vedeckých podujatiach). V tomto trende by chcela pokračovať aj naďalej, venovať sa najmä mládeži a študentom a to formou priblíženia a popularizácie činnosti SChemS mladším generáciám najmä cez organizáciu rôznych vedecko-popularizačných aktivít, udeľovania ocenení až po organizáciu rôznych podujatí.


Kandidáti do Revíznej komisie

Je potrebné hlasovať zvlášť, s rovnakými údajmi.

Hlasovať budete môcť až od 01.11.2024 00:01.


Kandidáti sú zobrazení v abecednom poradí

Počet kandidátov: 3.

Slávka Hamuľaková

RNDr. Slávka Hamuľaková, PhD. zastáva funkciu univerzitnej docentky na Katedre organickej chémie Ústavu chemických vied PF UPJŠ v Košiciach od roku 1998. Od roku 2022 pôsobí ako vysokoškolský učiteľ vo funkcii docent. Okrem vedeckovýskumnej činnosti, ktorá je zameraná na dizajn a vývoj nových anti-Alzheimerových činidiel sa aktívne podieľa aj na pedagogickom procese ÚCHV PF UPJŠ v Košiciach. Prednáša a vedie semináre k predmetu Štruktúra a reaktivita, vedie, Praktikum z organickej chémie, semináre k predmetom Organická chémia I a Organická chémia II. Bola školiteľkou 19 bakalárskych prác a 15 magisterských prác. V roku 2021 sa stala členkou Rady študijného programu Organická chémia magisterského jednoodborového štúdia a Rady študijného programu Organická chémia doktorandského štúdia. V roku 2022 bola vymenovaná za garanta študijného predmetu Organická chémia pre ŠP farmácia (UVLF v Košiciach). Od roku 2007 je predsedníčkou Odbornej skupiny pre organickú chémiu SCHS v Košiciach.

Lenka Lorencová

RNDr. Lenka Lorencová, PhD. je od r. 2013 držiteľkou titulu PhD. v študijnom programe Biochémia udelenom Prírodovedeckou fakultou UK v Bratislave za prácu s názvom: „Integrácia multifunkčných nanoštrukturovaných povrchov na analytickom čipe“. Medzi rokmi 2013 až 2015 pôsobila ako pedagóg a zároveň výskumný pracovník na Katedre fyzikálnej chémie UPJŠ v Košiciach, pričom medzi jej hlavné predmety záujmu patrila elektrochémia, povrchová chémia a nanotechnológie. Od roku 2016 doteraz pôsobí v rámci Chemického ústavu SAV, na Oddelení glykobiotechnológií pod vedením Ing. Jána Tkáča, DrSc., pričom pokrýva široké spektrum oblastí od biotechnológií, biosenzoriky cez elektrochémiu, materiálovú chémiu až po nanotechnológie. 

Zuzana Vargová

Prof. RNDr. Zuzana Vargová Ph.D. je profesorkou na Katedre anorganickej chémie ÚCHV UPJŠ v Košiciach. Odborne sa zameriava na oblasť výskumu podmienok prípravy a samotnú prípravu komplexných zlúčenín prechodných kovov s biomedicínskou a bioanalytickou aplikáciou. Odbornými skúsenosťami sa špecializuje na nasledovné metodiky: potenciometrické a NMR titrácie pre štúdium tvorby komplexných častíc v roztoku a FTIR spektroskopia, CHN analýza, Termická analýza, RTG analýza pri charakterizácii koordinačných zlúčenín. Zabezpečuje pedagogický proces na Katedre anorganickej chémie vo všetkých stupňoch vzdelávacieho procesu (bakalársky, magisterský a doktorandský) a to priamou výukou profilujúcich predmetov ako aj vedením bakalárskych, magisterských a dizertačných prác. Počas svojej vedecko-pedagogickej praxe školila a stále školí viac ako 14 bakalárov, 20 magistrov a 4 doktorandov. Je autorkou a spoluautorkou viac ako 130 publikácií (z toho 4 sú učebné texty, 68 vedeckých prác v karentovaných časopisoch), na ktoré bolo zaznamenaných viac ako 850 citácií v databáze WoS alebo Scopus. Aktívne je a bola zapojená do riešenia viac ako 20 projektov COST, KEGA, VEGA, APVV, ESF a bilaterálnych projektov, ako zodpovedný riešiteľ (9x), zástupca zodpovedného riešiteľa (2x) alebo spoluriešiteľ (viac ako 10x).