Nominácie do tretieho ročníka ESET Science Award sú otvorené

Ocenenie ESET Science Award vstupuje do svojho tretieho ročníka. Aj tento rok je možné nominovať výnimočné vedkyne a vedcov, mladé vedecké talenty, ako aj vysokoškolské pedagogičky a pedagógov. Mottom ročníka pritom ostáva myšlienka „veda je nádej“, ktorá vystihuje postavenie vedy v súčasnej situácii.

Nominácie do tretieho ročníka ocenenia sú otvorené do 17. mája 2021.

Ocenenie ESET Science Award otvára možnosť nominovať vedkyne, vedcov, pedagogičky a pedagógov do svojho tretieho ročníka. Aj tento rok sa bude ocenenie udeľovať v troch kategóriách: Výnimočná osobnosť slovenskej vedy, Výnimočný mladý vedec do 35 rokov a Výnimočný vysokoškolský pedagóg.

Novinkami tohto ročníka je vyššia finančná odmena v hodnote 10 000 eur pre laureátky a laureátov kategórii Výnimočný mladý vedec do 35 rokov a Výnimočný vysokoškolský pedagóg a tiež finančná odmena pre všetkých finalistov a finalistky ocenenia.

Mottom ocenenia ostáva myšlienka „veda je nádej“. „Táto myšlienka vystihuje to, ako sa na vedu pozeráme my. Veda však môže znamenať aj úspech. Nominácie otvárame v čase, v ktorom vidíme jej reálny a uchopiteľný prínos k riešeniu pandémie,“ vysvetľuje Richard Marko, generálny riaditeľ spoločnosti ESET.

Ocenenie je určené osobnostiam pôsobiacim v nasledovných vedeckých oblastiach: prírodné vedy, lekárske a farmaceutické vedy, technické vedy a pôdohospodárske vedy.

Štandardom ocenenia je náročný hodnotiaci proces s kritériami, ktoré posudzujú kvalitu vedeckej práce nominovaných a presah ich výskumu do spoločnosti s dôrazom na medzinárodné štandardy. Hodnotenie obsahuje kvantitatívne aj kvalitatívne kritériá, zohľadňuje sa analýza odbornej činnosti a jej prínos pre spoločnosť, komunikácia aj vedecká etika a integrita. O laureátoch dvoch vedeckých kategórií rozhodne medzinárodná komisia zložená z uznávaných vedcov a vedkýň, ktorej bude predsedať nositeľ Nobelovej ceny.

Nominácie sú otvorené do 17. mája 2021 a všetky dôležité informácie sa nachádzajú v Štatúte ocenenia ESET Science Award.

Prevzaté zo stránky: https://www.esetscienceaward.sk/sk/aktuality/nominacie-do-tretieho-rocnika-eset-science-award-su-otvorene

Pridaj komentár


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.