Informácie z 17DA EYCN

Michal a Denisa sa 12. a 13. marca zúčastnili 17teho stretnutia delegátov EYCN (DA). Ako už možno viete, EYCN je komunita mladých chemikov z celej Európy, ktorí sa snažia nielen propagovať chémiu ale hlavne spájať a pomáhať všetkým mladým chemikom.
Počas DA sa konali aj voľby nového vedenia a sme veľmi radi, že Vám môžeme oznámiť, že Denisa sa stala novou tímlíderkou “Membership” tímu.
Na DA bolo prezentovaných viacero zaujímavých projektov, či nápadov, ktoré EYCN robí. Krátky popis k niektorým z nich nájdete v prílohe. My by sme sa do niektorých tiež radi zapojili a propagovali ich aj u nás. Na to však potrebujeme hlavne Vašu pomoc.

Sledujte nás
Pripojte sa na naše sociálne médiá (https://www.facebook.com/forummladych) alebo sledujte našu stránku schems.sk/forum-mladych a dozviete sa viac o súťažiach, podcastoch a získate rôzne iné zaujímavé, informácie, ktoré tam zdieľame.

Chemistry across Europe
Zaujímavým projektom, ktorý môže pomôcť a pomáha najmä študentom, no aj ostatným mladým chemikom je projekt Chemistry across Europe (viac na map.eycn.eu). V skratke ide o databázu informácii, o štúdiu i pracovných príležitostiach v rôznych krajinách Európy. Hoci sa v dnešnej dobe necestuje ľahko, veľmi radi by sme propagovali Slovensko ako krajinu, kde sa dá prísť študovať či pracovať. V rámci projektu Chemistry across Europe je možné do tejto databázy doplniť informácie nielen o našich vysokých školách ale aj zamestnávateľoch a firmách v oblasti chémie. Najdôležitejším bodom tohto projektu je mať na jednotlivých školách, či vo firmách kontaktné osoby, ktoré by vedeli doplniť potrebné údaje z dotazníka, ktorý vám viem poslať. Ak by ste nám chceli pomôcť, a stali by ste sa takouto kontaktnou osobou, alebo poznáte niekoho, kto by mohol byť kontaktnou osobou, budeme veľmi radi ak nám dáte vedieť.


Chemistry Rediscovered
Do konca septembra máte možnosť sa zapojiť do video súťaže Chemistry Rediscovered s videami na tému “Bezpečnosť v chémii”. Viac informácií nájdete v letáku: https://www.euchems.eu/wp-content/uploads/2021/03/Info-Sheet-CR2021.pdf a čoskoro aj na našich stránkach a facebooku. Prvou cenou je výlet do Lisabonu.


EU Science Policy
Ďalšou významnou iniciatívou EYCN je project Science Policy. Približuje mladým chemikom ako fungujú zákonodarné orgány na úrovni EÚ, a zároveň s nimi spolupracuje na tvorbe platformy pre mladých chemikov, kde môžu komunikovať o relevantných otázkach. Základný prehľad organizácií, a možností kontaktu s mladými bol nedávno publikovaný v časopise Science Voices: https://doi.org/10.1002/chem.202100167.


Ponuka pre Vás Keďže Denisa sa stala tímlíderkou a Michal na budúci rok dosiahne hranicu 35 rokov, hľadáme aj nových delegátov do EYCN. Túto skúsenosť odporúčame všetkým, nakoľko sa dostanete do skupiny veľmi aktívnych mladých chemikov z celej Európy. Ak máte záujem, ozvite sa, začneme spolu aktívne budovať Fórum mladých SChemS, aby ste na budúci rok mohli vo Švajčiarsku prezentovať naše aktivity.

Nové vedenie EYCN (+ bývalý predseda Antonio)

Pridaj komentár


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.